İŞ GÜVENLİĞİ

İŞ GÜVENLİĞİ

REO Mühendislik her zaman ‘Önce insan’ mottosundan yola çıkarak çalışmalarını sürdürmekte, çalışanlarını da bu konuda donanımlı hale getirmeyi hedeflemektedir. Türkiye’de ciddi yaralanmalı iş kazalarının en yoğun yaşandığı sektörlerin başında gelen inşaat sektöründe faaliyet göstermenin bilinci ile firmamızda güvenlik kültürü oluşturmayı amaçlamakta, bunun için de eğitim çalışmalarımıza aralık vermeden devam etmekteyiz.
REO Mühendislik, iş kazalarının önlenmesinin, ilgili sorumluluğu birkaç kişiye vererek değil, topyekün bilinçle sağlanacağı fikrinden yola çıkmaktadır.
Firmamız, her ay düzenli şekilde, iş güvenliği uzmanları eşliğinde çalışanlarına eğitimler vererek olası tüm risklere karşı alınması gereken önlemlere odaklanmaktadır. Yine firmamızın iş güvenliği uzmanları düzenli olarak çalışma sahalarımızı inceleyerek gerekli denetimleri yapmaktadır. REO Mühendislik, olası tehdit unsurlarına karşı erken önlem almayı ve sorun oluşmadan ortadan kaldırmayı ilke haline getirmiştir. Mesleki hastalıklara karşı da çalışanlarının yanında olan şirketimiz, sağlık gözetimlerini aksatmaksızın yaptırmaktadır. REO Mühendislik, iş güvenliği bilinciyle, çalışma yürütülen tüm şantiyelerde örnek olmaya; uyarılan değil uyaran olmaya gayret etmektedir.
Firmamız daha uzun yıllar Türkiye’ye hizmet vermeyi sürdürmeyi hedeflemekte, bu hedefin de sağlıklı ve mutlu çalışanlarla yakalanabileceğine inanmakta, bunu sağlamanın da ancak güvenli çalışma unsurlarının yerine getirilmesi ile mümkün olacağını kendine her fırsatta hatırlatmaktadır.

Reo Mühendislik © 2022