İŞ GÜVENLİĞİ ESKİ SÜRÜM

İŞ GÜVENLİĞİ

Reo Mühendislik olarak her zaman “ÖNCE İNSAN” dedik, bu kapsamda çalışanlarımıza öncelikle “GÜVENLİK DÜŞÜNMEYİ VE GÜVENLİ ÇALIŞMAYI” öğrettik… Türkiye’de ciddi yaralanmalı iş kazalarının en yoğun yaşandığı sektörlerin başında gelen İNŞAAT Sektöründe faaliyet göstermenin bilinci ile çalışanlarımızda daima Güvenlik Kültürü alışkanlığı kazandırmak için Eğitim çalışmalarına ağırlık verdik. Bu bilinçle Şantiyelerimizdeki tüm çalışanlara aylık düzenli olarak İş Güvenliği Eğitimleri veriyoruz. Eğitimlerimizi İş Güvenliği Uzmanlarımız gözetiminde teorik ve uygulamalı olarak sektördeki tüm mesleki risklere karşı alınması gereken önlemler konusunda odaklaştırıyoruz.

Böylelikle çalışanlarımız çalıştıkları alandaki tehlikelerin daima farkında olmakta ve bunlara karşı tüm önlemleri rahatlıkla alabilmekteler… İş Güvenliği Uzmanlarımız düzenli olarak çalışanları sahada güvenli çalışıp çalışmadıklarını denetlemektedirler. Ayrıca bu denetimler sayesinde kontrol altına alınmamış tehlike kaynağı varsa anında fark edip gerekli önlemleri almaktayız. Ayrıca yine düzenli olarak yaptığımız sağlık taramaları ile çalışanlarımızın Meslek Hastalıklarına maruz kalmalarını önlemek adına Sağlık Gözetimleri aksatılmadan yapılmaktadır. İş kazalarının önlenmesinin, İş Güvenliği sorumluluğunu birkaç kişiye vererek değil, tüm Reo Mühendislik Çalışanları olarak üzerimize almanın bilincinde olan bir ekiple çalışıyoruz. Bu bilinçle çalıştığımız şantiyelerde her zaman örnek olmaya; uyarılmaya değil uyarmaya gayret ettik.

Kişisel koruyucu Malzemelerimizin bizim için belki de son şansımız olduğu bilinci ile üzerimize giymeden işimize asla başlamadık. Yüce ecdadımızın “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” sözünü kulağımıza küpe ettik ve Reo Mühendislik’in uzun yıllar daha faaliyetlerine devam etmesinin Sağlıklı ve Mutlu çalışanlarla birlikte olabileceğinin, Sağlıklı ve mutlu olabilmek için de Güvenli Çalışmanın olmazsa olmazlarımızdan olduğunu, hem kendimize hem de tüm iş ortaklarımıza buradan bu vesile ile hatırlatıyoruz.